bitkisel yüz beyazlatma

Cilt Beyazlatmak İçin Maske Tarifleri ve Doğal Yüz Beyazlatıcı Yöntemler

Bitkisel Cilt Beyazlatma Yöntemleri ile Yüz Beyazlatıcı Sabun, Krem ve Doğal Maske Tarifleri

Cilt beyaz ve siyaha kadar çok geniş bir renk kartelasına sahiptir. Cilt rengini vücuttaki melanin miktarı belirler, aslında cildimizin en üst tabakası renksizdir. Melanin miktarı cildin rengini belirler ve yine melanin cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı korur.

Melanin miktarı sıcak bölgelerde daha çok arttığı için sıcak bölgelerde yaşayan insanların cilt rengi daha koyu olur. Tabi ki yüz renginin belirlenmesinde sadece melanin etkili değildir. Genler de cilt rengimizi belirleyen önemli bir etkendir. Bazen tüm cilt beyazlatmak yerine sadece cilt lekelerini tedavi etmek yeteli olacaktır. Makalemizde yüz nasıl beyazlatılır, cilt beyazlatma ve ten beyazlatıcı yöntemler, bitkisel cilt beyazlatma maskeleri, cilt beyazlatıcı kremler ve yüz beyazlatan sabunlar gibi bütün bilgileri bulabilirsiniz.

En İyi Cilt Beyazlatıcı ve Leke Giderici 10 Krem Çeşitleri;

Cilt beyazlatma için birçok markanın yüz beyazlatıcı krem ve maskeleri bulunmaktadır. Bunlardan bazılarının içerikleri doğal olasına rağmen bazıları tamamen kimyasal maddeler içermektedir. Kullandığınız ürünlerin içeriklerini mutlaka kontrol etmeli ve kullandığınız kremlerin doğal olmasına özen göstermelisiniz. Cilt beyazlatıcı ve leke giderici krem önerilerimiz şöyledir;

 • La Roche Posay Leke Karşıtı Cilt Serumu 30 ml,
 • Farmasi Dr.c.tuna Yüz Beyazlatıcı Krem 75 Ml + Yüz Beyazlatıcı Sabun,
 • Bioderma White Objective Fluid Cilt Aydınlatıcı Krem 30ml,
 • Herbaderm Beyazlatıcı Leke Kremi Yüz İçin 60 Ml,
 • Bepanthol Cilt Bakım Kremi,
 • edıst Cilt Beyazlatıcı Krem 75 Ml,
 • Redist Cilt Beyazlatmaya Yardımcı Krem 75 Ml,
 • Bioderma Aydınlatıcı Gece Serumu – White Objective Night Serum Lightening Fluid 30 ml,
 • Farmasi Yüz Beyazlatıcı Krem,
 • System JO Skin Brightener – Cilt Beyazlatıcı Krem,
 • Voox Dd Cilt Beyazlatıcı Krem.

Bitkisel Yüz Beyazlatma Yöntemleri ve Maskeleri

yüz nasıl beyazlarYüz beyazlatan maske önerileri denediğimiz ve sonuç aldığımız doğal maskelerdir. Ten beyazlatmak için kullanılan bu doğal kür tarifleri şu şekildedir;

Ten Beyazlatıcı Yoğurt Ve Portakal Kabuğu Maskesi;

Malzemeler;

 • 2 adet portakal kabuğu
 • Yoğurt

Beyazlatıcı Yoğurt, Portakal Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı: Portakal kabuklarını rendeleyin ve güneş gören bir yere sererek güzel bir şekilde kurumalarını sağlayın. Tamamen kurutmak bazen günler alabilir. Gelelim uygulanışına kurumuş portakal kabuklarını güzelce ezerek toz hale getirin. Bire bir oranında yoğurt ile karıştırarak cildinize sürün ve 20 dakika bekletin. Adından ılık su ile güzelce yıkayın.

Bu maske sayesince cilt lekeleriniz azalacak ve cilt gözenekleriniz küçülecektir. Siyah noktalarınızı da temizleyecektir.

Cilt Rengini Açıcı Yoğurt, Domates ve Yulaf Maskesi Tarifi;

Malzemeler;

 • 1 Yemek kaşığı yoğurt
 • 1 Yemek kaşığı domates suyu
 • 1 Tatlı kaşığı yulaf

Yüz Beyalatıcı Maskenin Hazırlanışı ve Uygulanışı: Tüm malzemeleri belirtilen oranlarda karıştırın ve daha önceden temizlenmiş cildinize hazırlamış olduğunuz maskeyi sürün ve yarım saat bekletin ardından ılık su ile durulayın.

Yoğurt yüz beyazlatıcı ve leke giderici bir etkiye sahiptir. Yulaf cildin ölü derilerden uzaklaşmasını sağlar ve pullaşmadan kurtarır. Bu maskeyi sonbaharda yani yaz sonunda uyguladığınızda, yazın oluşan bronzluktan kısa sürede kurtulacaksınız.

Limon Suyu, Süt ve Bal Maskesi ile Yüz Nasıl Beyazlar;

Malzemeler;

 • 1 tatlı kaşığı taze limon suyu
 • 1 tatlı kaşığı süt tozu
 • 1 tatlı kaşığı bal

cilt beyazlatma yollarıBeyazlatan Limon, Bal ve Süt Maskesi Hazırlanış ve Uygulanışı: Tüm malzemeler belirlenen oranlarda karıştırılır ve oluşturulan karışım yüz ve boyun bölgesine uygulanır. Yarım sat bekledikten sonra ılık su ile durulanır.

Cilt Rengi Açıcı Patates Maskesi Yapılışı;

Malzemeler;

 • Patates dilimleri
 • Patates püresi yada patates suyu

Tarifi: Bu cilt beyazlatma yöntemleri arasında olan yüz beyazlatan maske tarifinde, isterseniz patates püresini maske olarak uygulayabilirsiniz. Yada patatesi dilimleyerek dilimleri cildinizde yarım saat bekletebilirsiniz. Başka bir yöntem olarak ta patatesi rendeleyip o şekilde maske olarak cildinize uygulayabilirsiniz.

Patates sayesinde hem cildiniz gerginleşecek hem de cilt renginiz açılacaktır.

Yüz Beyazlatan Pirinç Maskesi İle Doğal Kür;

Karma cilde sahip kişilerin rahatlıkla uygulayabileceği bir maske olup uygulanış şekli şöyledir; bir kaseye bir avuç pirinci koyun ve üzerine üstünü geçecek kadar su ilave edin. Bu şekilde pirinci 10 dk kadar bekletmeye bırakın pirinç üzerinde bulunan tüm unlu tabakayı suya bırakacaktır. Bize gereken işte bu unlu görünümlü su bu suyla her gün cildinizi yıkayarak çok kısa bir sürede cildinizdeki aydınlanmayı ve ışıldamayı fark edeceksiniz.

Yağlı Ciltler İçin Beyazlatıcı Pirinç Unu Maskesi

Gerekli Malzemeler; 4 çay kaşığı pirinç unu ve yarım çay bardağı su.

Maskenin Hazırlanışı ve Uygulanışı: Pirinç ununu ve suyu güzelce karıştırın. Macun kıvamında bir karışım elde etmiş olacaksınız. Bu karışımı güzelce cildinize ve boyun bölgenize yayın yarım saat beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada iki kere kolaylıkla uygulanabilecek oldukça faydalı bir maskedir.

Pirincin özellikleri saymakla bitmez. Pirinç cildi besleyici ve yaraları çabuk iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Kırışıklıkları geçirir ve önler. Birçok cilt hastalığına iyi gelir. Cilt lekelerini açar ve güzel bir temizleyicidir.