diyette nar ekşisi zayıflatır mı kilo aldırır mı kalorisi

Nar Ekşisi Sosu Kalorisi Diyette Kilo Aldırır mı?

Nar ekşisi yemeklerde ve salatalarda sıkça kullandığımız ekşiliği ile farklı lezzetler katan bir sostur. Doğal nar ekşisinde tıpkı narda olduğu gibi antioksidan faydaları vardır. Vücuda enerji verir ve sindirim sistemini de düzenler. Fakat şeker içeriği yüksek olduğundan kontrollü tüketilmelidir. Nar ekşisi kalorisi ve diyette kilo aldırır mı bakalım;

Nar Ekşisi Kalorisi Kilo Aldırır mı, Zayıflatır mı?

Nar Ekşisi Kaç Kalori: 2 yemek kaşığı nar ekşisi 50 kaloridir.

Nar Kalorisi: 100 gram yenilebilir nar çekirdeği meyvesi 82,7 kaloridir.

Zayıflamak için salata yiyorsunuz! Salata soslarının kalorisi kadar şeker oranı da önemlidir.

100 Gram Nar Besin Değerleri;

  • Karbonhidrat: 19 gram.
  • Protein: 1.7 gr.
  • Şeker: 14 gr.
  • Lif: 4 gr.
  • C-Vitamini: 10.2 mg.
  • Potasyum: 236 mg.

nar ekşisiDiyette az kalorili görünen salatlar veya diyet yemekleri üzerine sos eklediğinizde kalorisi ummadığınız kadar yükselebiliyor. Az kalorili salata yemek isterken üzerine eklediğiniz sosla beraber bir ana yemek kalorisine dönüşebilir. Sosların kalorisi kadar içindeki şeker oranına da dikkat etmelisiniz. Zayıflamak için şeker dostunuz değildir.

Nar Ekşisi Zayıflatır mı: Diyette direk olarak nar ekşisi zayıflamaya etki eden bir sos değildir. Aksine hazır satılan nar ekşisini fazla tüketiminde içerdiği şeker sebebiyle kilo aldırabilir. Narın faydaları çoktur fakat kilo verme sürecinde temkinli tüketilmelidir.

Nar Ekşisi Kilo Aldırır mı: Yukarıdaki nar kalori cetvelinden de gördüğümüz gibi kalorisi fazla olmasa da şeker değerleri fazladır. Özellikle paket satılan nar ekşisi kilo aldırır diyebiliriz fakat aşırı tüketirseniz.

Nar Ekşinin İddia Edilen Faydaları ve Zayıflamaya Etkisi;

Nar ekşisinin karın bölgesinde oluşan yağları azaltır. Karın bölgesinde oluşan yağ hücrelerine etki ederek yağ hücrelerinin gelişimlerini yavaşlatır. Bu sayede bel bölgenizin incelmesine yardımcı olabilmektedir. Vücudunuza direnç verir ve içerdiği antioksidan etkisi ile de vücudunuzdaki zararlı maddelerin dışarı atılmasında size yarar sağlar. Eğer doğal nar ekşisi kullanırsanız hiçbir şekilde kilo almaya neden olmaz. Doğal olmayan nar ekşilerinin içinde bulunan yoğun şeker sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Şeker oranı zararları arasındadır.

Kalorisi oldukça düşük olan nar ekşisini kilo problemi yaşayanların ve zayıflamak isteyenlerin diyetlerinde tüketmelerinde bir sakınca yoktur. Yağ yakıcı yararları ile de diyetinize destek verebilirsiniz.  Ayrıca nar ekşisinin faydaları arasında kan şekerinizi, kolesterolünüzü ve tansiyonunuzu dengelemesidir. Tek dikkat edilmesi gereken nar ekşisi doğal olmalıdır.

Evlerinizde kolayca hazırlayabileceğiniz şekersiz doğal nar ekşisini diyetinizde gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Bu sayede hem doğal hem de güvenilir bir nar ekşisi elde etmiş olacaksınız.