günde bugün kaç kalori aldım, yaktım, harcadım

Bugün Kaç Kalori Aldım, Yaktım, Harcadım Hesaplama

Hangi Hareket Kaç Kalori Harcatır ve Günde Kaç Kalori Aldım, Harcadım Hesapla

Eğer zayıflama diyeti veya kilo alma programı yapıyorsanız daha detaylı kalori hesaplama araçları için şu linke bakınız. Günlük alınan kaloriler ve yakılan, harcanan kaloriler değişiklik göstereceği gibi bugün kaç kalori aldım diye merak ediyorsanız buyurun size kalori hesaplayıcı veriyoruz.

Günde Kaç Kalori Aldım: Yiyeceklerin kalorisini hesaplama yaparak günde kaç kalori aldığınızı bulabilirsiniz. Yukarıdaki bağlantıyı kullanıp hangi yiyeceklerin kaç kalori olduğunu öğrenebilirsiniz. Meyvelerin ve yiyeceklerin kalori değeri verilmekte ve program geliştirilmektedir.

Bugün Kaç Kalori Yaktım Hesapla: Aşağıdaki hesaplama cetveli gün içinde hangi hareket kaç kalori harcatıyor verilmiştir. Genel ev işleri veya yapılan aktiviye göre yakılan kalori değerini görmek için istenen bilgileri eksiksiz doldurunuz.

[cb_calculator lbl_title=”Günde-Harcanan-Kaloriyi-Hesaplama” lbl_activity=”Aktivite” lbl_timer=”Zaman(dakika)” lbl_weight=”Kilo-Girin (kg)” btn_value=”Harcanan-Kaloriyi-Hesapla”]

Yağ yakmak, zayıflamak veya kilo koruma yaparken bazal metabolizma hızı çok önemlidir. Bazal metabolizma hızı hesaplamak için buraya bakınız. Karbonhidrattan tamamen vazgeçmek yerine sağlıklı kompleks karbonhidratlar tüketin. Protein ağırlıklı beslenin fakat unutmayın ki vücuda alınan fazla miktarda protein yağa dönüşür. Sebze tüketimini arttırın ve almanız gereken minimum kalori değeri alın. Lif tüketimini arttırın lifli yiyecekler vücuda faydalıdır.

Kalorisi çok düşük şok diyetler yerine sağlıklı bir beslenme programıyla zayıflamaya devam edin. Vitamin, mineral dengesini iyi ayarlayın, eksik alınan bu değerler farklı hastalıkların çıkmasına neden olabilir.